Moduliniai pastatai

Populiariausi moduliniai pastatai yra nedideli biurai, administraciniai, statybiniai nameliai ir buitiniai pastatai. Taip pat iš modulių gaminami bendrabučiai, kempingai, svečių namai, dušai ir sanitarinės patalpos, medicinos punktai, prekybos kioskai arba parduotuvės, sargų namukai (apsaugos postai), praėjimo punktai, erdvios gamybinės patalpos ir netgi daugiaaukščiai statiniai. Modulinių pastatų pranašumai yra greitas gamybos laikas ir griežta kokybės kontrolė, kadangi moduliniai pastatai gaminami po stogu taip išvengiama neigiamo aplinkos poveikio ir galima kontroliuoti kiekvieną gamybos etapą. Karkasiniai moduliniai pastatai yra mobilūs ir universalios paskirties, juos lengva transportuoti, keisti sienas, sujungti ar užkelti vieną ant kito.

Karkasiniai moduliniai pastatai
Moduliniai pastatai

Modulinių pastatų konstrukcija

Pagrindinis modulinio pastato konstrukcijos privalumas – mobilumas. Klientas gali lengvai perkelti modulinį pastatą į kitą vietą. Taip pat konstrukcija leidžia nesunkiai padidinti ar sumažinti modulinį namą. Didėjant reikmėms, galima suformuoti papildomą priestatą ir praplėsti erdves, o jei poreikiai ar darbų apimtys sumažėja, galima permodeliuoti pastatą ar padalinti jį į kelius statinius, vieną perkeliant į kitą padalinį ar pernuomojant.

Modulinių pastatų gamyba

Modulinių pastatų gamyba ir surinkimas

Karkasiniai moduliniai pastatai gaminami uždarose gamybinėse patalpose, prieš tai suprojektuojant ir aptariant kiekvieną detalę su užsakovu. Pirmiausiai suvirinamas tvirtas metalinis korpusas, vėliau įdedamos grindys, įstatomos sienos su atitinkamais komponentais (langai, durys, ventiliacijos angos ir kt.). Tada uždedamas stogas, jis hermetizuojams užtikrinant visišką stogo sandarumą ir atsparumą vandeniui. Pagal poreikį įrengiamas modulio vidus: elektros instaliacija, šildymas, santechnikos mazgas. Kai karkasiniai moduliai yra pilnai įrengti, jie nugabenami į surinkimo vietą kur stovės modulinis pastatas, ten vyksta modulinio pastato surinkimas, kuris dažniausiai trunka 1-2 dienas.

Moduliniai pastatai įrangai