Priežiūra ir eksploatacija

Prieš eksploatuojant įrenginį atliekami paleidimo-derinimo darbai

Įsigijus ir pilnai susimontavus ,,August ir Ko“ UAB biologinius nuotekų valymo įrenginius atliekami paleidimo-derinimo darbai. Paleidimo-derinimo darbo metu atvežamas aktyvus dumblas iš aerobiniu principu veikiančių nuotekų valymo įrenginių. Aktyvaus dumblo indeksas turi neviršyti 150ml/g arba nebūti senesnis nei 20 d. Kitu atveju sulėtėja sistemos paleidimo laikas arba įrenginys išvis gali neveikti. Perpumpavus aktyvujį  dumblą į aeracijos zoną, įjungiama orapūtė ir atidaromos oro sklendės taip, kad AT tipo įrenginių valymo procesai vyktu ratu, o ATC-P įrenginiuose oro srautas iš apačios neleistų nusėsti aktyviam dumblui įrenginio dugne ir aktyviai vyktų skaidymo procesai.

valymo irenginiu prieziura
valymo irenginiu prieziura
valymo irenginiu prieziura

Kaip prižiūrėti ir tinkamai eksploatuoti?

,,August ir Ko“ UAB biologinių nuotekų valymo įrenginių priežiūra nėra sudėtinga. Kartas nuo karto išvalykite mechaninių priemaišų krepšį, kuriame sulaikomos visos medžiagos, nepatenkančios į kanalizaciją (Plastiko gaminiai ir kitos neįrančios medžiagos). Patikrinkite ar tinkamai veikia orapūtė ir aktyvus dumblas maišosi su atitekančiomis nuotekomis. Po buitinių priežiūros priemonių naudojimo įrenginio viduje galite matyti susidariusią baltą putą, ji nėra kenksminga ir dažniausiai išsisklaido per kelias valandas. Taip pat balta puta yra normalu per įrenginio paleidimo-derinimo darbus arba po didelio perteklinio dumblo pašalinimo. Reikėtų atkreipti dėmesį jei iš įrenginio sklinda blogas kvapas tai reiškia, kad įrenginys tinkamai neveikia ir būtina specialisto apžiūra. Sklindantis komposto arba dumblo kvapas yra normalus reiškinys.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai iš esmės veikia automatiškai, tačiau juos eksploatuojant nederėtų užmiršti, kad jie yra ir būtina retkarčiais juos patikrinti. Dažniausiai pasitaikanti klaida – pamirštas perteklinio dumblo pašalinimas, dėl šios priežasties įrenginys užliejamas dumblu, viskas maišosi vienoje talpoje, įrenginys nustoja tinkamai veikti. Norint to išvengti kas mėnesį arba rečiau (priklausomai nuo naudojimosi įrenginiu) reikia apsimauti gumines pirštines ir pasemti į skaidrų indą vandens-dumblo mišinio iš įrengnio dalies kur vyksta skaidymo procesai. Po 20-30 minučių nusistovėjus dumblui išmatuoti kiek apytiksliai procentais užima dumblas. Jei dumblas sudaro 60-70% indo tūrio, reikia ištraukti perteklinį dumblą. Kita klaida eksploatuojant įrenginį yra per didelis cheminių medžiagų, vaistų patekimas į įrenginį. Verta atsiminti, kad dienoje patartina skalbtis 1-2 kartus, kad cheminiai reagentai nesunaikintų mikroorganizmų skaidančių nuotekas.

Tinkama įrenginio priežiūra sutaupys Jūsų laiką ir pinigus

Periodiškai tikrinama ir tinkamai atliekama priežiūra užtikrins kokybišką valymo įrenginio darbą ir minimalias išlaidas juo naudojantis. Prižiūrėti įrenginį nėra sudėtinga, reikia tik kartas nuo karto įvykdyti šias užduotis :

  • Patikrinkite orapūtės darbą.
  • Išvalykite mechanines grotas nuo neįrančių medžiagų.
  • Įvertinkite įrenginio darbą (blogas kvapas, tamsios spalvos putos)
  • Pašalinkite perteklinį dumblą (1-2 k./metus)

SERVISO TARNYBA

Kontaktinis asmuo:
Ligita Karinauskaitė
El.p.: Servisas@lzt.lt
Mob.: +370 617 90999