Mes tarp sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių įmonių Lietuvoje

Sparčiausiai augančios įmonės – „Gazelės“ – renkamos jau 13 kartą. Šiemet į sparčiausiai augusių bendrovių sąrašą pateko net 4.000 įmonių.

Naujovės, inovacijos, pažanga. Tai – keletas svarbiausių kriterijų, kurie minimi renkant sparčiausiai augančias įmones, „Gazelės“ apdovanojimams – taip pat. Pasitelkus Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenis, yra stebima, kiek per metus paauga smulkių ir vidutinių įmonių apyvarta bei pelnas.

„Verslo žinių“ rengiamame konkurse dalyvauja bet kokios nuosavybės įmonės, kurios pradėjo veiklą ne vėliau kaip 2012 m. sausio 1 d. ir tais metais jų apyvarta buvo nuo 0,29 mln. iki 40 mln. Eur. Dar daugiau – už augimo kriterijų ne mažiau svarbus ir skaidrumas bei viešumas: įmonė turi tvarkingai mokėti įstatymais numatytus mokesčius ir kasdienėje veikloje vadovautis geros verslo praktikos principais.

Todėl nugalėtojai tikrinami ypač atidžiai. Ar įmonės tvarkingai moka mokesčius, ar jų mokamas darbo užmokesčio vidurkis yra ne žemesnis, nei paprastai moka to regiono ar šakos įmonės, užsiimančios panašia veikla, padėjo įvertinti konkurso partnerė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Ir ankstesniais metais, ir šiemet kai kurios įmonės, patekusios į bendrąjį sąrašo viršų, negaus pagrindinių prizų – tokį sprendimą lėmė būtent VMI pastabos.

Kitas svarbus kriterijus – kiek pati įmonė nori viešai kalbėti apie savo veiklą ir dalytis patirtimi. Nes tik tų bendrovių vadovai, kurie neturi ko slėpti ir kurie yra linkę pasidalyti sprendimais, atnešusiais sėkmę, ar papasakoti apie klaidas, iš kurių teko patiems mokytis, yra tikrieji verslo lyderiai.

gazele 2016 lz technika

Tarp sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos įmonių pateko ir mūsų įmonė „LZ technika“. Galime tik didžiuotis, kad esame išskirti ir pastebėtos mūsų pastangos tobulėti, plėtoti inovacijas, kurti naujas darbo vietas ir siekti darbuotojų gerovės.

gazele nominacija 2016